top of page

Modelkou ve 102 letech: První módní přehlídku šla Františka "za ruku" s Harapesem

Poprvé v životě se stala modelkou. Seniorce Františce Modlitbové je sice úctyhodných 102 let, vysoký věk, a ani nedávná hospitalizace v nemocnici ji nezastavila před účastí na módní přehlídce seniorů v Centru a Rezidenci RoSa. Dokonale nalíčená v květovaných šatech uchopila rámě tanečníka a herce Vlastimila Harapese a prošla se po mole. Setkání s celebritou z jejích mladých let pro ni bylo splněným přáním. V rezidenci Rosa žije paní Františka od začátku dubna. "Je to tady moc pěkné. Mám tady i příbuzné, kteří tady bydlí kousek. Mohou za mnou tak každý den přijít, což je pro mě důležité," vysvětlovala paní Františka, které nechyběl elán a radost ze života. Premiéra na mole byla pro Františku šťastnou událostí. A to nejen proto, že před pár dny ležela v nemocnici a bez problémů se prošla po mole, ale také proto, že ji přitom doprovázel VlastimilHarapes. "Jsem šťastná. Poprvé v životě jsem osobně mluvila s panem Harapesem. Znala jsem ho z divadla, když jsem byla mladá a svobodná. Sledovala jsem ho celý život, ale osobně jsem ho nikdy nepoznala. Byla to pro mě velká čest, že šel se mnou. Nečekala jsem, že mě na stará kolena potká takové štěstí," říkala s dojetím Františka. 

Blesk vyzpovídal modelku Františku a Vlastimila Harapese: Samotný patron přehlídky byl ze setkání s fanynkou polichocen. "Říkala mi, že se jí při setkání se mnou splnilo jedno z velkých životních přání. A tak jsem jí říkal, že kdybych tu dnes neměl být, tak bych tu nebyl. Tak si to zřejmě tak moc přála, až se to stalo," říkal s potěšením Vlastimil Harapes na konci přehlídky. 

Ačkoliv si jako mladá nechávala šít oblečení z drahých látek, dnes už se v módě Františka Modlitbová neorientuje. "Teď si nepořídím nic, protože toho mám hromadu doma. Je pravda, že dnes už je to staré. Ale co. Jsem už taky stará, tak na tom nezáleží. Hlavní je, že jsem čistá a upravená," pousmála se seniorka, která předváděla modely od britské módní společnosti, která má zastoupení i v České republice. 

Po prvním úspěšném ročníku módnípřehlídkyseniorů se zájem dostal mezi širší veřejnost. "Zatímco loni šly přehlídky seniorky z našeho centra, tentokrát se nám ozývaly i ženy z řad širší veřejnosti, které měly chuť se stát na jeden den modelkami," těšila se z úspěchu organizátorka Hana Tietze. "Zejména máme radost, že je paní Františce zase lépe a že si mohla užít tento den s námi," zakončila hodnocení úspěšného dne. 

Centrum RoSa, které se nachází na Praze 8, se snaží být po všech stránkách jiné než klasická centra pro seniory. "Naším cílem jsou mezigenerační setkávání mezi staršími a mladšími generacemi," vysvětlovala na závěr Tietze. 

Zdroj: Blesk.cz, 14. 7. 2016


Comments


bottom of page